26 May 2024

Wszystko na temat transportu w naszym kraju!

Roczna ewidencja czasu pracy kierowcy – jak ją prowadzić?

Prowadzenie firmy transportowej wiąże się z wieloma obowiązkami, które ciążą na przedsiębiorcy. Obowiązków tych przybywa szczególnie wtedy, gdy właściciel firmy decyduje się zatrudnić pracowników. W takiej sytuacji musi on prowadzić ewidencję czasu ich pracy, aby mieć kontrolę nad tym, ile czasu w danym okresie pracownik spędza na stanowisku pracy, realizując wyznaczone mu zadania.

Usługi
hds wrocław

Co warto wiedzieć o transporcie HDS?

HDS to skrót od nazwy pojazdu jakim jest Hydrauliczny Dźwig Samochodowy. Jest to więc samochód, który ma zamontowany specjalny dźwig, nazywany często żurawiem. Pojazd ten służy do przeładunku i rozładunku różnego rodzaju towarów. Obrotowe ramię dźwigu pozwala nam na podnoszenie i ładowanie ciężkich i wielkogabarytowych przedmiotów. Dźwig działa dzięki pompie hydraulicznej, która z kolei jest […]

Usługi
tachograf cyfrowy

Jak obsługiwać tachograf cyfrowy?

Zgodnie z prawem unijnym każdy pojazd zarejestrowany w państwach członkowskich Unii Europejskiej, który wykorzystywany jest do transportu drogowego osób lub rzeczy, musi być wyposażony w urządzenie zwane tachografem cyfrowym. 

Usługi
wypożyczalnia samochodów ViaRent Łódź

Wypożyczalnia samochodów – na co zwracać uwagę

Wypożyczalnie samochodów nieprzerwanie zyskują na znaczeniu i popularności, co przekłada się także na jakość świadczonych usług. Obecnie wynajmu aut dokonać można niemalże w każdym mieście, a także na lotniskach, co dodatkowo usprawnia podróż. Powszechna jest również możliwość rezerwowania pojazdów online, które wówczas oczekują w wybranym miejscu na odebranie. Mając tak mnogie możliwości, warto zastanowić się […]

Usługi

Historia Transportu:

Środek transportu Prędkość km/h Dystans dzienny
Pieszo 3-4 20-25
Wozem 4-6 25-30
Dyliżansem 15-18 60-70
W kawalkadzie magnackiej 25-30

Obecnie transport to przede wszystkim droga powietrzna - kiedy mówimy o transporcie pasażerskim, natomiast kiedy mówimy o transporcie towarów, który jest wyjątkowo efekty, należy wspomnieć o coraz popularniejszym transporcie morskim, który przede wszystkim w krajach azjatyckich rozwija się niezwykle dynamicznie.

Partner merytoryczny

Obsluga przedsiębiorstw transportowych

Mawo Group to kompleksowa obsługa firm transportowych w zakresie księgowości, kadr, pomocy prawnej, wsparcie IT i unikalnego Numeru Alarmowego.